Πέμπτη, 11 Φεβρουαρίου 2016

ΣΙΝΕΜΑ Οι υποψηφιότητες για τα Βραβεία της Ελληνικής Ακαδημίας Κινηματογράφου 2016

Διαβάστε ποιες ταινίες διαγωνίζονται σε όλες τις κατηγορίες
Αυτές είναι οι ταινίες που υποβλήθηκαν και τηρούν τους κανονισμούς ώστε να είναι υποψήφιες για τα Βραβεία της Ελληνικής Ακαδημίας Κινηματογράφου για το 2016.

Η πρώτη ψηφοφορία θα κρίνει τις τελικές υποψηφιότητες στην κάθε κατηγορία, ενώ η τελική ψηφοφορία θα κρίνει τους νικητές.

(Πατώντας στον τίτλο της κάθε ταινία διαβάζετε περισσότερα γι' αυτήν)
Ενας Αλλος Κόσμος 607
Ενας Αλλος Κόσμος
ΤΑΙΝΙΕΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ
  1. Ανεμιστήρας του Δημήτρη Μπίτου
  2. Ειμαρμένη του Ανδρέα Μαριανού
  3. Ενας Αλλος Κόσμος του Χριστόφορου Παπακαλιάτη
  4. Ζενάιντα των Αλέξη Τσάφα και Γιάννη Φώτου
  5. Καύσωνας της Τζόις Νασαγουάτι
  6. O Λέων της Πεντέλης του Τάκη Βογόπουλου
  7. Μαριονέτες του Παντελή Καλατζή
  8. Ουζερί Τσιτσάνης του Μανούσου Μανουσάκη
  9. Οχθες του Πάνου Καρκανεβάτου
  10. Περιπέτεια στο Αιγαίο του Τάαβι Βάρτα
  11. Σύμπτωμα του Αγγελου Φραντζή
  12. Τετάρτη 04:45 του Αλέξη Αλεξίου
  13. Chevalier της Αθηνάς Τσαγγάρη
  14. Interruption του Γιώργου Ζώη
  15. Invisible του Δημήτρη Αθανίτη
  16. The Republic του Δημήτρη Τζέτζα
  17. Silent του Γιώργου Γκικαπέππα
  18. Smac του Ηλία Δημητρίου
  19. Tabula Rasa των Ναταλίας Στράτου και Ηρώς Δοντά
Icon 1 607
Εικόνα
ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
  1. Αρκαδία Χαίρε του Φίλιππου Κουτσαφτή
  2. Η Αρχαιολόγος του Κίμωνα Τσακίρη
  3. Εικόνα του Λάμπρου Γεωργόπουλου
  4. Επόμενος σταθμός: Ουτοπία του Απόστολου Καρακάση
  5. Στην κόψη του Ξυραφιού του Χρήστου Ν. Καρακάση
  6. Μάνα της Βάλερυ Κοντάκου
  7. Μίλαντ, ο Πλανήτης μου του Μενέλαου Καραμαγγιώλη
  8. Ολυμπία του Σταύρου Ψυλλάκη
  9. Πωγωνίσκος του Θανάση Νεοφώτιστου
  10. Ψ της Καλλιόπης Λεγάκη
  11. Burning from the Inside της Μάρσια Τζιβάρα
  12. Erotica, exotica, etc της Ευαγγελίας Κρανιώτη
  13. The Longest Run της Μαριάννας Οικονόμου
  14. Un Condor του Γιάννη Κολόζη
  15. La Vida Pura του Παναγιώτη Ευαγγελίδη
Εκδυσις 607
Εκδυσις
ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ
  1. 4η Μαρτίου του Δημήτρη Νάκου
  2. Ανάδρομος του Βασίλη Κεκάτου
  3. Ο Γιος της Μάνας της Γκρατσιέλας Ρούσου
  4. Εκδυσις της Φαίδρας Τσολίνα
  5. Εφτά Bήματα του Γιάννη Καρύδα
  6. Iκαρος του Γιώργου Φουρτούνη
  7. Κατηφόρα του Στέλιου Καμμίτση
  8. Το Κλάμα των Κωστή Αντωνίνη και Γιώργου Δημητρόπουλου
  9. Μια Ανάσα του Κωστή Λεβέντη
  10. Μια Ξύλινη Φλογέρα του Παναγιώτη Κράββαρη
  11. Μύες του Κωνσταντίνου Ξενάκη
  12. Πορτραίτο του Ανδρέα Καλαπόδη
  13. Η Ρουτίνα του Δημήτρη Άντζους
  14. Σπίτι με Κήπο της Μαριτίνας Πάσαρη
  15. Ο Σπόρος της Ιφιγένειας Κοτσώνη
  16. Το Σύκο του Νικόλα Κολοβού
  17. Τι Kρίμα του Τάκη Παπαναστασίου
  18. Bookless του Βασίλη Γουδέλη
  19. Dream Toy του Χρήστου Χουλιάρα
  20. E-social της Ναταλίας Λαμπροπούλου
  21. Inner Land της Βίβιαν Παπαγεωργίου
  22. Joanna του Παναγιώτη Φαφούτη
  23. Pacino’s way του Χάρη Παντελιδάκη
  24. Quantum του Ορφέα Περετζή
  25. Simon says του Νίκου Τσεμπερόπουλου
  26. Whack της Σύνης Παππά
  27. Woman του Κωνσταντίνου Χαλιάσα
Διαβάστε περισσότερα για τη διαδικασία στο επίσημο site της Ελληνικής Ακαδημίας Κινηματογράφου.


ΠΗΓΗ: flix

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου